logo ZavD final picto Terapie "One Brain" 

je účinná metoda, která s pomocí svalového testu a v součinnosti obou mozkových hemisfér pomáhá odblokovat emocionální traumata a stresy. Je založena na zjištění, že naprostá většina našich psychických, vztahových i zdravotních obtíží má kořeny v blokádách vytvořených v raném dětství. 

V tomto období jsme mimořádně citliví a snadno se velmi silně naprogramujeme. I když jsme pak věkem dále, náš mozek stále vyhodnocuje některé přítomné situace,  podobné těm z dětství, jako stresující a ohrožující. Situaci pak vnímáme očima malého dítěte a náš mozek přepíná na režim “přežití” - funguje jen zlomek jeho kapacity, nepřemýšlíme a fungujeme pouze ve smyslu  ,,Uteč ! Kryj se ! Bojuj ! ” 

Tak vzniká např. strach mluvit na veřejnosti, strach z návštěvy lékaře, neschopnost naučit se cizí jazyk nebo řídit auto. Jsme plní strachů a emocí, kterým sami nerozumíme. Jejich nahromadění způsobuje, že jsme přetížení, nervózní, vybuchujeme, anebo se uzavíráme do sebe. Pokud situaci dlouhodobě neřešíme, můžeme pociťovat i fyzické problémy jako jsou alergie, bolesti hlavy, žaludku apod.

Použitím této metody můžeme  přispět i ke zlepšení vztahů s partnery, dětmi, rodiči a dalšími lidmi. Často nejsou naše přítomné vztahové potíže vytvořeny v přítomnosti, ale jsou emočním ,,uvíznutím” v dětském, anebo dospívajícím věku.

Uvolněním bloků dávného strachu se na psychické úrovni velmi uleví, ustane zátěž i na fyzické rovině a tělo se může vracet do klidu a rovnováhy. Tato metoda neléčí tedy nemoc, ale zabývá se emocionálními podněty, které vedou k disharmonii v těle.

Objednat