O partnerství

O partnerství

Nedávno jsem zaslechla  útržek rozhovoru o vztazích. Konkrétně otázku, která zněla: “A jeho žena mu to fakt dovolí?”  Ta otázka mi připadala dost zvláštní. 

Najednou mě v duchu přenesla do dětství, kdy jsem se musela dovolovat, jestli můžu ven. Tohle ale nebyl rozhovor o mámě a o dítěti. Bavily se spolu dvě jinak velmi příjemné ženy a řešily koníčky svého kolegy. Přemýšlela jsem, jak to v jejich vztazích asi funguje? Jestli se jejich muž musí vždycky dovolit když chce jít “ven” a jestli se obě svých mužů taky dovolují? A co se asi u nich doma děje, když to ten jeden partner tomu druhému nedovolí? Je z toho tichá domácnost, nebo hádka? 

Pak jsem slyšela ještě zajímavou úvahu: “Já vím, že chlapi na to kupování kytek většinou nejsou, ale proč to prostě neudělají? Koupí jednou do týdne kytku a mají doma klid, proč jim to dělá problém?”   Prolítlo mi hlavou, jestli  bych vlastně chtěla dostat kytku, co je koupená z povinnosti. A hned na to  jsem si představila jejího muže jak říká kamarádovi: “Já vím, že ženský na ten sex většinou nejsou, ale proč to prostě neudělají? Stačí jednou do týdne a mají doma klid, proč jim to dělá problém?” 

Uvědomila jsem si, že je hodně lidí, co se snaží udržovat svůj vztah přesně tímto způsobem. Splním si povinnosti a bude doma klid. Udělám něco, co se mi nechce, čemu nevěřím, co nemyslím upřímně a bude doma klid. Zradím sama sebe a bude doma klid.  

A vážně je tenhle “klid” to, co chceme žít celý život ? Každý den? 

Pokud člověk nemůže být ve vztahu sám sebou, proč se vlastně snažit?  Partnerský vztah je pochopení, harmonie a osobní svoboda.  A nezačíná tím, že najdete pravého partnera. Začíná tím, že najdete SEBE.

S láskou Míša  logo ZavD final picto 

Objednání na terapii zde.