O svobodě a smrti

O svobodě a smrti

Svoboda každého z nás je uvnitř naší duše. Je to náš postoj k sobě samému a světu. Je to něco, co nám nemůže vzít nikdo, pokud mu to sami neodevzdáme.

I sebevíc svázaný a potupený, pokud máš svobodu uvnitř, nic tě nezlomí. Pocit svobody je totiž silnější než strach.

Poslední dobou se lidem otevírají hluboko skryté podvědomé strachy jako strach z nemoci, z vyloučení ze společnosti, z hladu a nedostatku. Když si na ně trochu posvítíme, zjistíme, že mají jeden společný kořen. Je to strach ze smrti. Možná si vzpomenete na své dětství, jak lehce a šťastně jste se projevovali do té doby, než jste si uvědomili lidskou smrtelnost. A jak obrovský jste pak cítili strach: “ To tu nebude maminka a tatínek navždy? A já taky jednou umřu?”

Ano, strach ze smrti je nejhlubší a nejděsivější strach, ale i ten je  potřeba přijmout a osobně se s ním vypořádat. Jak to udělat je na životní filosofii každého z nás, na tom jak vnímáme své tělo a svou duši. Důležité je, udělat si v tom jasno. Netvářit se sám před sebou, že tohle téma neexistuje. Nepředstírat si, že na takové myšlenky nemám čas.

Dokud se s tím člověk nevypořádá, nepozná svou vnitřní svobodu. Tu, která má vždycky volbu a vede nás ke světlu na konci tunelu. A to by se nám teď dost hodilo, co říkáte?

S láskou Míša   logo ZavD final picto 

Objednání na terapii zde.